Ostutingimused

E-poe ostutingimused

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

E-poe www.araxes.ee (edaspidi E-pood) omanik on Araxes OÜ, reg nr. 14694153, KMKR nr: EE102158892, aadress: Tartu mnt 84a – 201, Tallinn 10112, Eesti.

Müügitingimused kaupade ostmisel E-poest

E-poes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juures. Hinnale lisandub kauba kohaletoimetamise tasu.

Kauba kohaletoimetamise tasu Tallinna piires on 2,90€. Kohaletoimetamise tasu kuvatakse ostu vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud E-poes vahetult kauba juures.

Toodete eest tasumine

Kauba eest tasumine toimub Montonio pangalingi kaudu.. Makse võimalused: Eesti pankade pangalingid. Kõik e-poe keskkonnas olevad hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu.

Tarneviisid

 • Kauba kättesaamine Araxes kauplustes Tallinnas-tasuta (Kauba väljastamine toimub 3 päeva jooksul peale tellimuse jõustumisest (makse laekumisest)
 • Toodete kättesaamine kulleriga

Valides kullerteenuse saadame kauba kulleriga Tallinna piires tellimuse vormistamisel sisestatud aadressile 1 tunni jooksul (sõltub toote kogusest). Kulleriga toodete kättesaamisel lisandub arvele teenustasu 2,90€ (sisaldab käibemaksu, tellimuse komplekteerimist, pakendeid ja transporti).Täpse toimetamise aja täpsustab kuller telefoni teel.Kulleri tööaeg alates 10.00 kuni 21.00.

 • Itella üle Eesti

Sõltuvalt tellimuse suurusest alates  4,20€ (sisaldab käibemaksu, tellimuse komplekteerimist, pakendeid ja transporti). Tellimuste tüüpiline tarneaeg on kuni 5 tööpäeva alates tellimuse jõustumisest, ehk makse laekumisest. Viivituste tekkimisel informeerib Araxes.ee veebipoe klienditeenindus Kliendit viivitamatult.

Erisoovide puhul palume kontakteeruda epood@araxes.ee.

Vastavalt Eesti Vabariigi ja Euroopa Liidu õigusaktidele ei laiene tarbija lepingust taganemise ja kauba tagastamise õigus alkohoolsetele jookidele. Kui kaup on vale või defektiga, siis tuleb araxes.ee-d sellest teavitada kohe kauba kättesaamisel e-posti aadressil epood@araxes.ee Vale või defektiga kauba väljavahetamise või tagastamise kulud kannab Araxes OÜ.

Vanuse kontroll

 • Kauba kättesaamisel Araxes kauplusest Tallinnas kontrollib Kliendi vanust Araxese töötaja
 • Kauba kättesaamisel Itella pakiautomaadist nõuab Itella paki kättesaaja vanuse tuvastamist ID-kaardi abil
 • Kauba kättesaamisel kulleriga kontrollib Kliendi vanust kuller

Ostuvormistamine

 • Kauba ostmiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi.
 • Ostu vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis.
 • Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu.
 • Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest E-poe arvelduskontole.

  Üldsätted

  1.1. Lepingupooled juhinduvad omavaheliste suhete reguleerimisel Eesti Vabariigi seadustest ja muudest õigusaktidest ning Kasutuslepingus kokkulepitust.

  1.2. Poe haldajal on õigus mistahes ajal teha E-poe pakutavasse teenusesse muudatusi.

  1.3. Poe haldajal on õigus ühepoolselt muuta kasutajalepingu tingimusi ilma, et tal oleks kohustus Kliendile teatada sellest kirjalikult elektronposti teel.

  Tooted ja ostu sooritamine

  2.1. Kõik kuvatavad Tooted ei pruugi alati laos olemas olla.

  2.2. Kui mõni toode puudub laost ja tellimust ei ole võimalik täita, siis võtab E-poe töötaja kliendiga ühendust hiljemalt 3 (kolme) tööpäeva jooksul. Sellisel juhul pakutakse välja võimalik uus tarneaeg või toote asendamise samaväärse teise tootega, mis on sama hinna ja kvaliteediga või rahatagastus. Kui Klient ei ole uute tingimustega nõus, siis ta võib keelduda tellimusest ja juba makstud raha tagastatakse.

  2.3. Kui E-pood ei suuda muul põhjusel tellimust täita, peab ta kleindile sellest teatama ja tagastama kleindile tema poolt tasutu viivitamata, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul.

  2.4. Toote välimus võib erineda fotol oleva toote välimusest. Saadavad tooted võivad olla teistsuguses pakendis või erineva välimuse/kujuga. E-poes esitatav tootekirjeldus on üldise iseloomuga ega pruugi seetõttu langeda kokku tootepakendil oleva teabega. Tootepakendil olev info on põhjalikum ja võib erineda vähesel määral teabest, mis on esitatud e-poes toodete kirjeldustes. Soovitame alati lugeda ja juhinduda teabest, mis on esitatud tootepakendil.

  2.5. E-poes olevad tootekirjeldused ei pruugi olla ammendavad ja võivad sisaldada tahtmatuid vigu.

  2.6. Klient, kes valib välja soovitud tooted, kohustub sisestama tellimuse täitmiseks nõutud andmed.

  2.7. Klient kohustub esitama tõesed andmed, mis on vajalikud tellimuse täitmiseks. Poe haldaja ei vastuta Kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud tellimuse mitte täitmise või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest.

  Hinnad

  3.1. Kõikide E-poes olevad toodete baashinnad on arvestatud eurodes.

  3.2. Poe haldajal on õigus igal ajal muuta kuvatavaid hindu.

  3.3. Kui Poe haldaja on E-poes muutnud hindu peale kasutaja poolt tellimuse esitamist ja selle eest tasumist, siis tarnitakse Kliendile vastavad tooted tellimuse hetkel kehtinud hindadega. Kliendil ei ole õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.

  3.4. E-poe toodete hinnad võivad erineda müüja jaekaupluste hindadest.

  Lepingust taganemine enne Poe haldaja poolset lepingu täitmist

  4.1. Kui Klient soovib tellimuse esitamise järgselt ja enne lepingu osutaja poolset täitmist lepingust taganeda, siis kohustub ta sellest võimalikult kiiresti Poe haldajale kirjalikult teatama. Kirjalik teade tuleb saata elektronposti aadressil epood@araxes.ee. E-kirja tuleb märkida tellimuse number, millest soovitakse taganeda ning lisada Kliendi kontaktandmed (eesnimi, perekonnanimi, tellimuse esitamise kuupäev, kontakttelefon).

  4.2. Kui taganemisavaldus jõuab osutajani peale Poe haldaja poolset lepingu täitmist, siis toimub lepingust taganemine vastavalt Kasutuslepingu peatükile „Tagastusõigus”.

  4.3. Poe haldaja kannab Kliendile tasutud summa tagasi hiljemalt 30 päeva jooksul alates lepingust taganemise soovi kätte saamisest.

  4.4. Raha kantakse üle samale arvelduskontole, millelt toimus selle laekumine Poe haldajale.

  Tagastusõigus

  5.1. Tarbijal on õigus lepingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul alates tellimuse kättesaamisest

  5.2. Kui kaup on vale või defektiga, siis tuleb sellest teavitada kohe kauba kättesaamisel e-posti aadressil epood@araxes.ee või telefonil +372 6 623 648.

  5.3. Tagastatavad tooted ei tohi olla rikutud, kahjustatud või kasutatud ning peavad olema oma originaalses tootepakendis.

  5.4. Vale või defektiga kauba saate välja vahetada ostutšeki või arve alusel.

  5.5. Araxes e-pood katab kõik kauba tagastamisega seotud otsesed kulud.

  Isikuandmed ja nende kasutamine

  6.1. Kasutaja annab selge ja teadliku nõusoleku Poe haldajale enda isikuandmete töötlemiseks.

  6.2. Tellimuse esitamisel kasutaja poolt sisestatud osutajale teatavaks saanud isikuandmed kantakse kliendiregistrisse ning kasutatakse müügiteenuse osutamiseks ja kauba pakkumiseks Kliendile.

  6.3. Isikuandmete allikaks on kliendisuhte tekkimine E-poes tellimuse registreerimisel.

  6.4. Registreeritavate isikuandmete koosseisu kuuluvad andmed Klient tellimuse kohta (perekonnanimi, eesnimi, tänav, maja, korteri number, asula või linn, postiindeks, telefoninumber, sünniaasta, sugu, tarnimisviis, kasutatud makseviis, E-poe Kasutuslepinguga nõustumine müügipakkumiste saatmisega elektronposti aadressil, vabatekstina sisestatud märkused).

  6.5. Isikuandmeid, mis on vajalikud kauba vahendamiseks Kliendile, võib edastada kulleriteenust osutavaile ettevõttele.

  6.6. Poe haldaja kohustub mitte edastama registreeritud isikuandmeid kõrvalistele isikutele.

  6.7. Poe haldaja jätab endale õiguse edastada kasutajat puudutavaid andmeid juhul, kui need edastatakse isikule, kes töötleb andmeid seadusega ettenähtud kohustuse täitmiseks ning omab selleks seaduslikku õigust või kui see toimub Kliendi muu isiku elu tervise või vabaduse kaitseks.

  6.8. Kliendil on õigus kontrollida teda ennast puudutavaid isikuandmeid, samuti neid muuta või kõrvaldada andmed registrist.

  6.9. Kasutaja annab Poe haldajale nõusoleku saata tellimuse esitamisel sisestatud elektronposti aadressil tellimuskinnituse.

  6.10. Kasutaja annab Poe haldajale nõusoleku saata müügipakkumisi tellimuse esitamisel sisestatud elektronposti aadressil juhul, kui on märkinud ära vastava nõusoleku tellimuse esitamise lehel linnukesega vastavas aknas.

  6.11. Araxes OÜ ettevõte on isikuandmete vastutav töötleja, Araxes OÜ ettevõte edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio Finance OÜ-le.

  Kasutamistingimused

  7.1. Kasutuslepingus toodud tingimustega tutvumine on Kliendile kohustuslik.

  7.2. Tellimuse esitamisel märkides linnukesega vastavas aknas „Ma olen lugenud ja nõustun kasutustingimustega”, nõustub Klient, et on tutvunud Kasutuslepingus toodud tingimustega, neist aru saanud ja nõustub Kasutuslepingus toodud tingimustega.

  Pretensioonide käsitlemise kord

  8.1. Puudusega kauba puhul on tarbijal õigus esitada müüjale kaebus kohe peale kauba kättesaamist.

  8.2. Pretensioon ei kuulu lahendamisele kui Araxes tõestab, et kaubal esinevad puudused on tekkinud tarbija süül.

  NB! Alaealised alkohoolseid jooke tellida ei saa ning neile kaupa ei väljastata.